Titans of Space® Cardboard VR

Pēc Agneses  ieteikuma pamēģināju uzspēlēt Titans of Space® Cardboard VR . Vārds uzspēlēt gan nav pareizākais apzīmējums. Izbaudīt būtu atbilstošāk. Jo Titans of Space nav spēle, bet vizuāla ekskursija pa Saules sistēmu. Titans of Space pieejams bez maksas. Par papildus samaksu (3.39€) iespējams iegādāties 50 minūšu garu pavadošo audio celiņu, kurā gids iepazīstina ar dažādu informāciju par redzamo. Ja maksāt negribat, būs pieejama mūzika un lasāms teksts. Teksta gan nav daudz. Pārsvarā minēti daži skaitļi par katru objektu. Piemēram, lielums vai kaut kas, ar ko šis objekts izceļas Saules sistēmas ietvaros.

Sākumā bija nedaudz nepierasti, ka objektus rāda pavisam tuvu vienu otram. Piemēram, Saule un pavisam blakus Merkurs vai kāda cita planēta. Tuvums ļauj saprast proprocijas objektu izmērā, bet ne Saules sistēmas lielumā. Kad iepazīti svarīgākie Saules sistēmas objekti (planētas, pundurplanētas un svarīgākie planētu pavadoņi), tiek parādītas dažas zvaigznes, kuras ir krietni lielākas par Sauli. Tam seko ļoti labs tūres nobeigums. Tajā tiek parādītas Saules sistēmas planētas, ievērojot proporcionālu planētu attālumu vienai no otras. Tātad sākumā var redzēt proporcijas izmēram, pēc tam arī proporcijas attālumam. Pašās beigās Saules sistēmas modelī tiek izņemta Saule un aizvietota ar vienu, tad otru, tad trešo zvaigzni no iepriekšējā salīdzinājuma. Ļoti labs veids, kā saprast to, cik citas zvaigznes ir patiesi lielas.

Kopējais vizuālais baudījums ir ļoti labs. Fakti, lai gan ne daudz, bet interesanti. Es pat uzzināju dažas jaunas lietas. Tekstu lasīt ļoti viegli. Tas ir dzidrs. Ja gadījumā tev rādās miglaini, pamēģini pamainīt briļļu pozīciju. T.i. pavirzi tuvāk/tālāk no acīm.

Vadība notiek ļoti vienkārši. Kad esi iepazinies ar demonstrētajiem faktiem, pavirzi skatienu uz Play pogu un skaties nākamo animācijas soli. Lietotnes aprakstā ir teikts, ka ar Nexus 5 vajadzētu būt 50-60FPS (kadriem sekundē), bet uz mana Nexus 5X bija tikai 30 FPS. Lai gan 30 izskatās maz, ar to pilnībā pietika. Animācijas bija gludas un nekādu aizturi nemanīju.

Starp citu, ja tev ir Oculus Rift vai HTC Vive – Titans of Space 2.0 ir pieejams arī uz šīm platformām. Steam veikalā meklēt šeit: http://store.steampowered.com/app/468820/ .

Ja tev ir Google Cardboard, notiekti pamēģini Titans of Space!

Šis raksts tapis 30 dienu rakstīšanas izaicinājuma ietvaros.