Jaunumi no HTC Vive, Sony, Samsung

Šodien Barselonā notiekošajā mobile World Congress tika izziņoti vairāki interesanti jaunumi no vairākiem VR lauciņā strādājošiem uzņēmumiem. Visvairāk par sevi runāt licis HTC, jo no tā tika saņemti jaunumi vairākās frontēs.

HTC beidzot paziņojis par to, kad varēsim iegādāties vairākas ļoti interesantas lietas. Pirmā – Vive Deluxe Audio Strap būs pieejama tirdzniecībā no 2.maija. Piegādēm vajadzētu sākties jūnijā. Deluxe Audio Strap aizvieto oriģinālo Vive siksnu sistēmu ar stabilāku un ērtāk uzvelkamu. Turklāt jaunajai sistēmai ir integrētas austiņas. Tas Vive lietošanu padarīs ērtāku, jo uzliekot brilles uzreiz uzliksies arī austiņas. Vive Deluxe Audio Strap maksās 99.99$. Eiropā gan cipars, kā ierasts, būs nedaudz lielāks.

Otrā lieta par kuru informēja HTC ir Vive Tracker , kura tirdzniecība tiks sākta 27.martā un arī tas, tāpat kā Deluxe Audio Strap, maksās 99.99$. Netiek gan ziņots kad tieši sāksies piegādes. Šī ierīce šobrīd gan vairāk paredzēta izstrādātājiem, nevis gala lietotājiem. Ja es būtu Vive izstrādātājs, noteikti tādu iegādātos. Jo potenciāls jaunu izjūtu radīšanā ir grandiozs. Pieļauju, ka gala lietotājiem Tracker varētu sākt palikt interesants gada beigās.

TPCAST būs pieejams klientiem Eiropā šī gada 2.ceturksnī. TPCAST ir risinājums, kurš atļauj lietot Vive brilles bez vadiem. Šobrīd gan nav zināma TPCAST cena. Kā arī grūti pateikt vai tas būs savietojams ar Deluxe Audio Strap. Būtu žēl, ja jāizvēlas vienu, jo šie abi risinājumi ir labi papildinājumi Vive brillēm.

Igauņiem priecīga diena. Beidzot arī šī valsts ir pievienota to valstu sarakstam, kuras iedzīvotāji var iegādāties Vive pa tiešo no vive.com. Latvija tika pievienota jau iepriekšējā reizē. Šoreiz kārta pienāca: Bulgārijai, Horvātijai, Kiprai, Igaunijai, Grieķijai, Ungārijai, Rumānijai, Slovākijai un Slovēnijai.

Sony ir paziņojis PSVR tirdzniecības apjomus. PSVR ir virtuālās realitātes brilles, kuras paredzētas lietošanai ar Sony Play Station. Sony izdevies pārdot vairāk kā 915 tūkstošus PSVR briļļu. Šie tirdzniecības apjomi pārspēj Sony cerības. Manuprāt tās ir lieliskas ziņas virtuālās realitātes industrijai. Ja cilvēki pērk, tātad interese ir. Jo vairāk pirks, jo vairāk tiks investēts. Tas savukārt nodrošinās to, ka būs labāks saturs. Teju 1 miljons pārdoto vienību padara PSVR par populārāku risinājumu kā Oculus Rift vai HTC Vive. Bet tas nepārsteidz. Jo PSVR iegādes izmaksas ir pāris soļus mazākas.

Samsung ir izziņojis jaunumus savām Gear VR brillēm. Šīs ir brilles, kuras tiek darbinātas kopā ar mobilo telefonu. Līdzīgi kā Google Daydream, arī Gear VR tagad būs pieejams īpašs kontrolieris. Šajā kontrolierī ir iebūvēts akselerometrs, žiroskops un magnētiskais sensors, kā arī vairākas pogas. Kontrolieris nebūs uzlādējams, bet izmantos divas AAA tipa baterijas. Brillēm ir uzlabotas 42mm lēcas, 101 grāda skata lauks, kā arī uzlabota vizuālā sistēma, kas palīdzēs izvairīties no nelabuma sajūtas. Brilles paredzētas lietošanā ar Galaxy S7, S7 edge, Note 5, S6, S6 edge, s6 edge plus. Cena nedz brillēm, nedz kontrolierim nav izziņota.

Šis raksts tapis 30 dienu rakstīšanas izaicinājuma ietvaros.