Viveport abonēšanas serviss

Šis raksts tapis 30 dienu rakstīšanas izaicinājuma ietvaros.

Pirms aptuveni mēneša HTC izziņoja, ka savā Vive paredzētā satura izplatīšanas vidē Viveport sāks piedāvāt lietotņu abonēšanu. Janvārī tas arī bija viss, ko varēja par šo piedāvājumu uzzināt. Ak jā – vēl varēja pieteikties, lai izrādītu savu interesi. Tagad ir zināms nedaudz vairāk.

Labākais no jaunumiem ir tāds, ka Viveport Subscriptions (abonēšanas) servisam pirmais mēnesis būs pilnībā bez maksas. Bezmaksas pirmās 30 dienas ir teju kā standarts dažādiem abonēšanas servisiem (Netflix, Amazon Prime, Spotify un citiem.) un priecē, ka arī HTC piekops šo tradīciju.

No šobrīd pieejamās informācijas var secināt, ka abonēšanas serviss izpaudīsies tā, ka vienlaicīgi datorā varēs būt uzsādīts noteikts skaits aplikāciju. Kad gribēsi izmēģināt kādu citu, būs jāatvadās no kādas, kura jau bija uzstādīta. Nav gan zināms, vai šāds ierobežojums attieksies uz visu saturu (spēles, animācijas) vai kaut ko konkrētu (piemēram, augstākās kvalitātes spēles). Kā arī nav zināms, uz cik vienībām tiks veikti ierobežojumi.

Kopumā par Viveport abonēšanas servisu interesi ir izrādījuši 14 000 cilvēku. Es nebiju to skaitā, jo uzskatīju, ka HTC ir devis pārāk maz informācijas par pakalpojumu, lai es pierakstītos rindā. Taču serviss mani interesē. Tādēļ pieļauju, ka īsto interesentu ir krietni vairāk par 14 tūkstošiem. Šis varētu būt labs veids, kā izmēģināt dažādu Vive paredzētu saturu. Ja, protams, HTC būs saprātīgi ar cenu politiku. Viveport katalogs šobrīd nav tik pilnvērtīgs, lai par abonēšanu iekasētu lielu naudu. Liela daļa no pieejamā satura ir bezmaksas, daļa ir zemā cenu kategorijā. Lielā mērā tas tādēļ, ka Viveport vēl ir jauns serviss un nav paspējis piesaistīt daudzus izstrādātājus. Jaunais pakalpojums var ieviest kādas pozitīvas korekcijas.

Ceru, ka abonēšanas serviss iedos jaunu grūdienu Viveport satura pieejamības paplašināšanā. Ja abonēšanas maksa būs atbilstoša un naudas sadale godīga, tad šķēršļiem nevajadzētu būt. Ir izskanējusi informācija, ka no abonēšanas maksās iekasētās naudas HTC paturēs 40%, bet 60% tiks izmaksāti izstrādātājiem. Tik tālu it kā skaidrs. Bet kā viņi izlems, kuram izstrādātājam dot cik procentus, tas ir interesanti un ne tik viegli izskaidrojams.

Viveport abonēšanas servisam jākļūst pieejamam plašākai publikai dažu tuvāko  nedēļu laikā.