Virtuālās realitātes spēļu pārdošanas apjomi

Bieži vien vērtējot to, cik veiksmīgi notiek virtuālās realitātes nozares izaugsme, tiek analizēti iekārtu pārdošanas apjomi. Man gan interesantāki šķiet spēļu, animāciju un citu tamlīdzīgu produktu tirdzniecības apjomi. Tas tāpēc, ka, ja lietotāji gatavi naudu tērēt saturam, viņi tiešām iekārtas lieto. Un jo vairāk tērēs saturam, jo vairāk jaunu produktu mēs redzēsim. Šobrīd izskatās, ka virtuālās realitātes spēļu tirgū iet visai labi.

Ņemam vērā, ka virtuālās realitātes iekārtu (te es domāju HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR) skaits šobrīd nav liels. Tāpēc spēļu tirdzniecības apjomi nevar būt tuvu tiem, kas ir, piemēram, PlayStation vai Xbox.

Par šobrīd ienesīgāko spēli tiek uzskatīts Job Simulator. Spēlētājiem tā ir pieejama no 2016.gada 5.aprīļa. Sākotnēji HTC Vive pircēji saņēma Job Simulator dāvanā. Izstrādātāji gan saka, ka šis faktors esot sastādījis vien mazu daļu no kopējiem ienākumiem. Kopējie ienākumi nu jau pārsnieguši 3 miljonus ASV dolāru. Spēles pieejama visām trīs platformām un tās standarta cena ir 27.99€.

Raw Data, kas ir pieejams tikai HTC Vive un The Gallery Episode 1, kas pieejams gan HTC Vive, gan Oculus Rift, gan PlayStation VR, ir ietirgojuši virs miljona ASV dolāru.

Izskatās, ka pirktākās spēles godā drīz nonāks Arizona Sunshine. Šīs zombiju apokalipses spēles tirdzniecības apjomi viena mēneša laikā sasnieguši 1,4 miljonus ASV dolāru. Tas, protams, ir mēneša rekords. Ja šādi izaugsmes tempi turpināsies, nebūs ilgi jāgaida līdz Arizona Sunsine apsteigs arī Job Simulator. Izaugsmi vēl paātrinās tas, ka drīzumā Arizona Sunshine sāks atbalstīt arī PlayStation VR. Ja ņemam vērā vienkāršu matemātiku un 1400000 izdalām ar 40, tad varam redzēt, ka mēneša laikā Arizona Sunshine iegādājušies 35000 spēlētāju.

Visi dotie tirdzniecības apjomi ir doti, neatskaitot no tiem daļu, kuru patur Steam. Līdz ar to ir skaidrs, ka izstrādātāji reāli dabū mazākas summas. Lai vai kā, izaugsme ir un tas ir patīkami.